zavřít

Stará garda opouští Intel

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Špičkoví designéři, inženýři, pracovníci v marketingu a právníci.

Ti všichni v poslední době opouštějí svého chlebodárce jménem Intel a buďto zakládají vlastní firmy nebo se stěhují ke konkurenci. V lednu tohoto roku odstartoval Intel velkou reorganizaci a personální obměnu pracovníků na důležitých místech. Avšak při nekritickém pohledu zvenčí to spíše vypadá na hromadnou dezerci. Těžko říct. Ale třeba Abhi Talwalker, jeden z generálních manažerů Intel Digital Enterprise Group, který byl zodpovědný za desktop, workstation, serverové procesory, čipsety a vývoj platforem jako takových, šel raději dělat prezidenta do LSI Logic.
Randy Steck, generální ředitel výzkumu a vývoje, člověk s více než 25-ti letou praxí a obrovskými zkušenostmi, který dělal design manažera při vývoji Pentia Pro a pak vedl vývoj Pentia II, Pentia III a Pentia 4, se nyní rozhodl zvednout kotvy a jít dělat ředitele zcela neznámé a začínající společnosti Stexar. Do stejné firmy se přesunuli i jiní. Tak třeba Gary Brown, design manažer Pentia 4 WillaMette a Pentia 4 NorthWood (v Intelu byl od roku 1988). A pokračovat bychom mohli dále. Odchod se týká i Mike Fistera či Howarda Hubba. To samé Darrella Boggse, hlavního návrháře architektury NetBurst pro Pentia 4, který má zasebou mimo jiné práci na technologiích HyperThreading a spekulativních mikro-architekturách. Nebo z jiného oboru, firemního právníka Richarda Calderwooda, který má cca 18 let praxe v oblasti patentové ochrany a ochrany duševního vlastnictví a který byl v Intelu 9 let. A tak dále a tak dále.

Otázka zní, proč? Jak jistě sami uznáte, není úplně normální, aby schopní lidé opouštěli prosperující firmu. Notabene, pokud se o její ziskovost v minulosti velkou měrou zasloužili. Obvykle se tedy postupuje tak, že se jim v případě, kdy už na svojí práci nestačí, nabídne ona pověstná "trafika" nebo nějaká kontrolní funkce. No rozhodně se nepouštějí ke konkurenci.

zdroj: TheInq

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.