zavřít

SSD jednotky závratně zrychlí

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Samsung představil velmi rychlé SSD disky, které ale nebudou za hubičku.

Samsung představil nové, 256 GB pevné SSD disky, které plánuje uvést na trh na konci tohoto roku. Čím jsou tak zajímavé? Jedná se o SATA II SSD s rychlostí čtení 200 MB/s a s rychlostí zápisu 160 MB/s. To je hodně slušná rychlost, když uvážíme, že současná nabídka konkurenčního Super Talent představuje rychlost čtení max. 120 MB/s a rychlost zápisu 40 MB/s. No ani nabídka Mtronu s parametry 120 MB/s pro čtení a 100 MB/s pro zápis není adekvátní protiváhou. Co je ještě zajímavější, že si inženýři Samsungu pro dosažení těchto rychlostí nevzali žádnou berličku, že nepoužili drahé SLC (single-level-cell) NAND čipy, ale že použili mnohem levnější MLC (multi-level-cell) NAND flashové čipy. Jak je těchto rychlostí dosaženo je otázka, takže si budeme muset počkat na oficiální benchmarky.

Ať už to dopadne jakkoliv, nic to nemění na tom, že si Samsung za tyto jednotky řekne 1000 a více dolarů. Proto jejich rozšíření do mainstreamu bude hodně pozvolné. Plány managementu jsou vůbec zajímavé, s jistotou je chtějí orientovat napřed na high-end, ale pak se s nim počítá v Noteboocích. S takovými výkony by rozhodně slušely nejednomu hernímu počítači. Drobnou nadějí pro normální hráče je potenciální cenová válka, kterou by mohl rozpoutat Intelem a jeho nabídka SSD disků s podobnými technologiemi a s kapacitami 80 a 160 GB.

zdroj: DailyTech

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.