Specifikace handheldů Sony PSP a Nintendo DS
zdroj: Archiv

Specifikace handheldů Sony PSP a Nintendo DS

11. 5. 2004 22:46 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Sony dnes oficiálně zveřejnila produktové specifikace svého připravovaného handheldu PSP (PlayStation Portable), které vesměs potvrzují již dříve zmiňované informace.

news zdroj: Archiv Základem se stane procesor 333 MHz a 32 MB paměti. Pokud by vás zajímaly rozměry zařízení, pak vězte, že budou 170mm x 74mm x 23mm; váha má činit 260 gramů. Součástí PSP bude také TFT LCD displej (480 x 272 pixelů), který má zvládat až 16,77 milionů barev.

Zařízení bude dále obsahovat dva konektory - USB 2.0 a 802.11b (Wi-Fi). Coby přenosové médium poslouží disky UMDTM (Universal Media Disc), které mohou pojmout až 1,8 GB dat. Součástí oznámení se stal i téměř kompletní seznam výrobců her, kteří budou novou platformu PSP podporovat, tedy budou pro ni vyvíjet vlastní hry. Z těch nejvýznamnějších můžeme jmenovat firmy Atari, Electronic Arts (včetně Need for Speed), Konami, LucasArts, Rockstar Games / Take 2 nebo Ubisoft (celkový seznam naleznete tady). V Japonsku by se PSP měla začít prodávat již koncem letošního roku, v Americe a západní Evropě pak někdy na jaře 2005. Neoficiální odhady její možné ceny se pohybují okolo 250 dolarů. Mimochodem, cena staré známé konzole PlayStation 2 byla snížena jen na 149 dolarů. Obrázek zdroj: Archiv

Se svoji troškou do mlýna hodlá přispět i Nintendo, které potvrdilo vývoj vlastního handheldu Nintendo DS (pracovní název). U tohoto zařízení jsou na první pohled nápadné dva 3" displeje a design, který celkově připomíná spíš PDA. Bez zajímavosti není ani fakt, že spodní obrazovku budete moci ovládat dotykem. Zařízení má dále obsahovat dva sloty - pro cartridge GBA a i pro nové menší paměťové karty, určené speciálně pro DS. Co se týče výkonnosti bude ale DS jen o málo lepší než Nintendo 64 z roku 1996.

Podle firmy nemá nový handheld nahradit Game Boy Advance, oba dva se budou prodávat současně. DS bude přímou odpovědí Nintenda na Sony PSP a vyvíjet pro něj bude více než 100 společností. Mezi chystanými hrami můžeme jmenovat nový titul rodiny Super Mario, speciální podobu Metroida (obojí přímo od Nintenda), Spider-Man 2, Rayman, Sonic, Bomberman nebo hru ve stylu Need for Speed od EA. Ačkoliv ani u této nové konzole "do kapsy" nebyla zatím cena oficiálně oznámena, analytikové počítají s částkou okolo 150 USD. Uvedení na trh je naplánováno prakticky stejně jako v případě PSP, v USA se má zařízení objevit dokonce ještě letos.

kate

Nejnovější články