zavřít

Sony představilo handheld Mylo

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Poslední tisková zpráva Sony informuje o novém WiFi přenosném zařízení, které se nazývá "Mylo".

Je to vlastně osobní komunikátor a uvedený na trh bude v září 2006 za cenu závratných 350 dolarů. Bude mít dvě barevné varianty, černou a bílou a nejde o žádný klasický mobilní telefon, jak byste se třeba mohli domnívat. Naproti tomu využívá WiFi jako bezdrátové spojení k prohlížení webu, posílání emailů, používání aplikace Skype nebo Google Talk pro internetovou telefonii a IM, včetně Yahoo Messenger pro zasílání krátkých zpráv. Sony tak reaguje a chce využít vzrůstající pokrytí bezdrátovým internetem, které se nachází v řadě veřejných prostor, na kolejích a pomocí kterého je v řadě zemí poskytováno připojení k internetu (tzv. poslední míle).

Zařízení je dostatečně malé aby se vešlo do kapsy, má 2,4 palcový LCD displej, který se vysouvá bokem (tedy není vyklápěcí) a pod ním je malá QWERTY klávesnice pro komfortní psaní. Kraje jsou zakončené velkým rádiusem a hrany jsou zaoblené. Úložný prostor Mylo tvoří 1 GB velká FLASH paměť, na kterou je možné nahrát audio soubory. Mylo podporuje Sony Memory Stick a protože je to WiFi zařízení, tak není nutné platit žádné měsíční poplatky. Propagační materiál dále říká, že Mylo je vhodné pro ty, kteří chtějí být stále v dosahu, ale nechtějí s sebou vláčet počítač nebo Palm. Tiskovou zprávu včetně obrázků naleznete tady. Ovšem smůla je, že v ní není jediné slovo o hrách. To znamená, že pokud nějaké hry půjdou na Mylo provozovat, tak to budou webové textovky, možná nějaká online RPGčka a hry založené na web-flash technologii. Na ostatní zábavu zůstane nepostradatelná Sony PSP.

Update - video představující praktické používání Myla (thx Jack za tip).
zdroj: Sony

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.