zavřít

Sláva tekutému dusíku: Pentium 4 3.2@5.255 GHz

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Když vám počítač takzvaně "zamrzne", znamená to, že se přehřál a že se zasekl.

Situace je to nemilá. Ale když vám počítač opravdu zamrzne, nejlépe na -196 stupňů Celsia, dají se s ním dělat opravdu divy. Pokud nevěříte, můžete si to ověřit na Tom's Hardware, neboť jejich 5 GHz projekt s procesorem chlazeným tekutým dusíkem opravdu stojí za to. Člověk by neřekl, co takové Pentium 4 vydrží. Stáhnout si můžete i dokumentární video (23 MB), z nějž, upřímně řečeno, běhá mráz po zádech. Autoři opravdu nic neponechali náhodě. V honbě za rekordem pro jistotu použili jako chlazení čipsetu na základní desce kompresor s výparníkem, za který by se nemusel stydět ani stolitrový mrazák na potraviny. Opravdu šikulové.

A nejsou sami. To na Abit Overclocking Competition se podobných šikulů sešla celá řada. Tradiční soutěž pořádaná společností Abit v takzvaném "seriózním overclockingu" vzduchem nebo vodou chlazených sestav přilákala početné zástupy domácích i zahraničních borců. Ti se patrně řídili podle hesla "větrák tady, větrák tam, větrák všude kam se podívám" takže nekteré výpočetní stroječky pod větráky skoro ani nebylo vidět. U poroty však na celé čáře propadli pánové xtn32 and DriftDriver - soutěžící v kategorii s vodním chlazením. Jejich zeleně vyhlížející tekuté chladící médium (namíchané podle tajného receptu), prý zapáchalo natolik, že malém odrovnalo polovinu účastníků ještě před zahájením soutěže.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.