zavřít

SiS Xabre 600 vs ATi Radeon 8500LE

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

SiS Xabre 600 je low-endová grafická karta za relativně malé peníze.

Její srovnání se starým známým Radonem 8500LE přinesl server Hard-Ocp a celou recenzi naleznete zde. Xabre 600 nedopadl ve srovnání s kartou ATi zrovna nejlépe a její výkony byly poněkud chabé, jak ostatně dokumentují přiložené grafy. Co ale zaujme a pobaví především, jsou marketingové triky a zavádění tak zvaných „papírových technologií“, aneb vymýšlení nejrůznějších nových názvů pro technologie dávno pojmenované. SiS v tomto ohledu exceluje a tak se u Xabre 600 setkáme s technologiemi jako Duo300 – což je označení pro paměti i jádro taktované na 300 MHz, nebo s Pro8x8 – což je zase označení pro podporu AGP 8x a DirectX8.

Nechybí ani další vymyšlenosti, jako Frictionless Memory Control, Jitter-Free Anti-Aliasing, MotionFixing Video Processor, Double Scene Technology, XmartDrive", "XmartVision, XmartAGP a tak dále. Pokud vám ani to nestačí a stále se v tom orientujete, pak vězte, že unifikované ovladače pro tyto karty nesou název Xminator-II. Z testu je naprosto zřejmá i katastrofální kvalita 3D obrazu. Autor sám k tomu na závěr dodává: Jak už bylo řečeno, opravdu nedoporučuji tuto kartu nikomu, kdo čte tento článek. Výkon je nižší než u Radeonu 8500LE a kvalita obrazu je strašná. Další komentáře myslím netřeba.

zdroj: Hardocp

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.