zavřít

Service Pack 1 pro Vista vs. hry

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dostali hráči se zlevněním a příchodem SP1 argument, proč přejít z Windows XP na novější systém?

Nový Service Pack 1 pro nyní zlevněné (o 50-80 dolarů dle verze) Windows Vista ovlivní i běh, resp. výkon podávaný v některých hrách. Současný problém tkví v tom, že na Windows Vista (zákl.verze) běží hry pomaleji, než na Windows XP se SP2, takže kromě diskutabilnímu přínosu DirectX 10 nemají hráči mnoho důvodů, proč svůj operační systém měnit (nehledě na vyšší HW náročnost samotného systému atd.). Aktuální test her ve Vista SP1 nabízí ZDNEt, který ho provedl na sestavě s Phenom 9700, Radeonem 3850 a 2 GB RAM.


Výsledové porovnání XP SP1 vs. Vista SP1 dopadlo tak, že na Vistách běží lépe Call of Duty 4 (+10,7 procenta), F.E.A.R. (+1,4 procenta) a The Elder Scrolls IV: Oblivion, kde došlo k vůbec největšímu nárůstu výkonu (+23,2 procenta). Ve všech ostatních testovaných hrách, tj. Bioshock, Company of Heroes, Crysis, Doom 3, Supreme Commander, Unreal Tournament 3 a World in Conflict se výkon na Vista SP1 nezlepšil natolik, aby se vyrovnal nebo byl lepší než na Win XP SP2. Rozdíly byly od -4,4 do -14,8 procenta.
zdroj: ZDnet

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.