zavřít

Rating Windows Vista v praxi

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak známo, nový operační systém Microsoft Windows Vista bude mít zvláštní nástroj pro hodnocení "výkonu" hardwaru instalovaného v počítači.

Výkonnostní charakteristiku, rating. Na základě blíže neupřesněného klíče se jednotlivým komponentům přiřazuje hodnota od 1 do 5, přičemž 5 je hodnocení nejvyšší a přísluší hardwaru nejvýkonnějšímu. Individuální komponenty pak ještě dostávají "sub rating", a to v nějakém jiném, opět nespecifikovaném rozpětí.
Tabulku s příkladem takového hodnocení ve Windows Vista (Build 5339) můžete nalézt zde. Zachycuje rating procesoru, paměti (RAM), hlavního disku, grafické karty a co je zajímavé, také "herní grafiky". Asi nejvíce překvapí, že jednotlivé body za výkon se v různých konfiguracích mění. Tak třeba procesor Intel Pentium 4 na frekvenci 3,73 GHz v kombinaci s grafickou kartou RADEON X1600 PRO má hodnocení 4,7 bodů. Ale ten samý procesor v kombinaci s RADEONem X1800 GTO nebo RADEONem X1300 má rating jenom 4,6 bodů.

zdroj: OCW

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.