zavřít

RADEON X800 PRO a procesor AMD Athlon XP

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Na stránkách FiringSquad se rozhodli prověřit nároky posledních grafických karet na rychlost procesoru.

Došli k závěru, že používat s nejnovější grafickou kartou jiný, než nejnovější a nejvýkonnější procesor, v podstatě nemá cenu, protože to dramaticky znehodnocuje kartou podávané výkony. Většina dnešních her je natolik limitována procesorem, že se zkrátka nevyplatí pořizovat do starého počítače nejnovější grafickou kartu, protože její výkon poté zpravidla nebývá adekvátním způsobem využit. Graf ukazuje propady vykreslených snímků za vteřinu u grafických karet RADEON X800 PRO a RADEON 9800 XT v kombinaci s většinou, na trhu dostupných, procesorů AMD.


Architektura počítačů PC má od svých počátků některé slabiny. Jakási "uzká hrdla", která vždy bránila systému, aby výkon jednotlivých komponent zužitkoval na 100 procent. Postupem doby se tato úzká hrdla podařilo z větší části odstranit. Nikdo ale nepočítal s tím, že vývoj grafických čipů předhoní procesory tak dramatickým způsobem, jak to vidíme dnes. Zatímco u grafických karet posledních generace se výkon zvedl v některých případech 2-krát až 3-krát, u procesorů se jednalo jenom o několik desítek procent. Ze samotné podstaty věci je ale patrné, že grafická karta nemůže zpracovat data, které jí procesor nestihne poslat.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.