zavřít

Radeon 9800 PRO za 9 tisíc, Half-Life 2 benchmark

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Grafická karta ATi Radeon 9800 PRO momentálně stojí v našich obchodech okolo 15000,- Kč.

Ale americký VisionTek se rozhodl prodávat svojí verzi Radeonu 9800 nazvanou Xtasy 9800 PRO s poměrně radikální slevou a to za 299 USD. To je v přepočtu zhruba 9000,- Kč za kartu, která představuje absolutní špičku (pomineme-li její 256 MB verzi s pamětmi typu DDR-II). Nabídka v internetovém obchodě CompUSA je pochopitelně limitovaná, ale i tak by to mohl být dobrý příklad pro ostatní výrobce. Obzvláště v době, kdy nás čekají největší herní pecky za několik posledních let (Half-Life 2, Doom III atd.).

Doufejme jenom, že se v obchodě nespletli a nenabízejí Radeon 9800 SE, který měl být prodáván za podobnou cenu. Tedy alespoň pokud mě pamět neklame. Zveřejněné detaily tomu však nenasvědčují a vypadá to, že jde skutečně o kartu s plnou výbavou, nesníženou frekvencí jádra a pamětí a postavenou na referenčním designu ATi.

A když už jsem u toho Half-Life 2 - vývojáři z Valve se nechali v tomto rozhovoru slyšet, že ve hře samotné bude možné benchmarkovat a že hra má obsahovat nástroje, díky kterým bude možné měřit výkon grafických karet pod DirectX (dokonce by mělo vyjít i veřejné benchmark demo). Radost mohou mít i majitelé grafických karet nVidia, neboť problém s antialiasingem na těchto (i jiných) kartách byl definitivně odstraněn.

Další vynikající zprávu uveřejnili na svých stránkách pořadatelé ECTS (European Computer Trade Show), která se bude již tradičně konat v Londýně od 27. do 29. srpna 2003. Podle ní nebude na této show Half-Life 2 chybět a poprvé se tak představí v Evropě.

zdroj: X-BitLabs

ca

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.