Prototyp GeForce FX Ultra od Chaintechu
zdroj: Archiv

Prototyp GeForce FX Ultra od Chaintechu

10. 2. 2003 20:20 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Ještě před výstavou CeBIT uspořádal Chaintech malou prezentaci svých produktů na španělském ostrově Tenerife a z této prezentace jsou také následující obrázky prototypu jeho grafické karty s čipem nVidia GeForce FX 5800Ultra.

news zdroj: Archiv Jak je z obrázků patrné, chlazení je zcela nové. nVidiacké "Flow FX" bylo nahrazeno dvouvětráčkovou variantou, která jednak lépe chladí a co je důležitější, je také méně hlučná. Chaintech uvádí, že úroveň hladiny hluku se pohybuje okolo 30 decibelů - což je ještě snesitelné a oproti 70 decibelům originálu také mnohem lepší.

O prototyp se jedná patrně proto, že chlazení ještě není zcela kompletní a má být ještě vybaveno tunelem na odvod horkého vzduchu od GPU ven ze skříně. Další zajímavostí tohoto systému má být schopnost odvětrávat horký vzduch z celého prostoru skříně, nejenom od GPU, což může napomoci chlazení i ostatních součástí PC. Konečná cena této grafické karty zatím nebyla stanovena, ale Chaintech se nechal slyšet, že jeho FX81 Apogee, jak bude karta pojmenována, nebude dražší než podobné karty od ostatních výrobců.

zdroj: RivaStation

cappy

Nejnovější články