zavřít

Procesor Nehalem na 2,66 GHz

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zásadní změna v architektuře Intelu se jeví až zázračně. Byť zatím jen v syntetickém benchmarku.

Jádro Nehalem má představovat nejzásadnější změnu v architektuře Intel X86 procesorů srovnatelnou snad pouze s příchodem Pentia Pro před mnoha lety. Má to být vysoce škálovatelná architektura, se zvláštními sekcemi určenými výhradně pro jednu konkrétní úlohu. Má obsahovat integrovaný řadič pamětí typu DDR3 (ve verzi BloomField), 45 nm výrobní proces, bude používat novou sběrnici Intel QuickPath, která nahradí FSB (Front Side Bus), novou formu HyperThreadingu, jedno, dvě, čtyři, osm nebo více jader, druhou jednotku na předpověď větvení, L1, L2 a L3 cache a frekvence od 2,0 do 3,2 GHz.

Co se týká výkonu, Nehalem by měl umět v porovnání s původní Core architekturou zpracovat až o 33 procent více in-flight micro-ops (mikro operací). Přesto by měl mít o 30 procent nižší spotřebu při stejném výkonu. Na serveru Vr-Zone se objevil první screenshot z CPU-Z, kde je zachycen nadetekován Intel Core 2 Nehalem, běžící na základní desce s čipsetem X58 Tylersburg. Autoři také tvrdí, že si měli možnost procesor obenchmarkovat a že v testovacím programu 3D Mark Vantage tento procesor dosáhl skóre 16334 bodů, což je asi o 45 procent vyšší výkon, než jakého dosahuje Intel Core 2 Yorkfield (45nm Core 2 Quad) na podobné frekvenci.

zdroj: VR-Zone

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.