zavřít

Příchod Blu-Ray oficiálně potvrzen; kde je PS3?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Sony Pictures včera oznámila, že první přehrávače Blu-Ray Disc (25 GB, jedna vrstva) uvede na americkém trhu 23.

května 2006. Zatím půjde čistě o technologii určenou pro přehrávání filmů. Do poslední fáze tak směřuje zápas o ovládnutí multi-miliardového byznysu skrývající se v domácí filmové zábavě. Na tučný balík odhadovaný na 24 miliard dolarů má ještě zálusk konkurence v podobě formátu HD-DVD. Ten bude mít mírný náskok, protože HD-DVD má být uvedeno již tento měsíc. Nelze ale očekávat, že by se ještě letos Blu-Ray nebo HD-DVD prodávalo dobře. Na skutečný požitek z "kino kvality", kterou tento formát přináší, je totiž potřeba odpovídající přehrávací zařízení a hlavně odpovídající zobrazovací zařízení (nejlépe HDTV nebo dejme tomu lepší projektor).
Pro Sony Blu-Ray bude v době uvedení k dispozici celkem 8 filmů. Dílem od Sony Pictures Home Entertainment a MGM Home Entertainment, a půjde o staré známé klasiky, jako "Pátý element", "Klan létajících dýk" nebo "50x a stále poprvé". Jednotlivé disky budou asi o 15-20 procent dražší, než současná DVD (cena se bude odvíjet i podle kvality filmu). V průběhu dalších měsíců, konkrétně v květnu a červnu přibudou filmy jako "Terminátor 2: Den zúčtování", "Gauneři" od Tarantina a "Crash."

V prohlášení není ani slovo o Playstation 3. Sony tedy tlačí Blu-Ray káru vpřed bez toho, aby se jakkoliv zmiňovala o své konzoli. To je poněkud podivné, protože ta měla být uvedena ve stejnou dobu, tedy někdy na přelomu května nebo června. Je možné, že má Sony v záloze nějaké překvapení, ale do médií zatím neunikly žádné zprávy, které by to nějak potvrzovaly nebo vyvracely. Informační vakuum tedy zůstává.

zdroj: Reuters

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.