zavřít

Představení vylepšeného handheldu Nintendo DSi

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Potvrzen vestavěný fotoaparát, přehrávač hudby a browser pro download různých aplikací a her.

Na tiskové konferenci v Japonsku dnes Nintendo oznámilo brzký příchod handheldu DSi, představujícího významně vylepšenou verzi současného DS Lite. V zásadě sice pořád jde o staré dobré DS-ko, ale tentokráte se můžete těšit na multifunkční záběr a pokrokovější dílenské zpracování. DSi je tenčí a o málo lehčí svého předchůdce, naopak větší jsou oba displeje, kde stále platí, že pouze ten spodní je dotykový.


DSi má vestavěné dva (?!) fotoaparáty (0,3 megapixelu, fotky budou jen v 640x480), slot pro SD kartu a umožňuje přehrávání muziky. Přehrávač hudby u DSi však podporuje pouze AAC formát. Ovšem systém z vybrané skladby dokáže odstranit vokály a dokonce, skrze mikrofon, lze pořídit cca desetisekundový audio záznam z nějakého externího zdroje. S čímž souvisí zásadně pozměněný interface, v němž lze způsob přehrávání daného songu definovat pomocí stylusu, jenž přijde vhod také při editaci fotek. Tyto lze přitom sdílet jednak s dalšími uživateli hadheldu, nebo je skrze SD kartu přenášet do jiných zařízení jako je PC či mobily.

DSi má dále browser pro online přístup do speciálního DSWare Store, kde za Nintendo body bude možné stahovat různé aplikace (např. digitální diář), počítaje v to také samotné hry, resp. jednodušší hříčky. Co DSi ovšem chybí je slot pro GBA software a příslušenství, znamenající, že tento handheld již není s GBA herním portfoliem kompatibilní. DSi se objeví v Japonsku na trhu dne 1. listopadu v ceně 18.900 jenů (180 amerických dolarů, resp. 130 euro) ve dvou barevných modifikacích, černá a bílá. Do Evropy se dostane na jaře 2009 za dosud blíže nedefinovanou cenu.

Teď pár dílčích srovnání:
  • Oba displeje u DSi mají velikost cca 8,3cm, v případě DS Lite je to jen 7,6cm. DSi má i delší stylus - 92mm oproti 87.5mm u DS Lite.
  • Rozměry DSi 137 x 74.9 x 18.9mm vs rozměry DS Lite 133 x 73.9 x 21.5mm
  • Nabití DSi je sice o půl hodiny rychlejší, ale jeho celková výdrž zase o poznání menší, než u DS Lite. Na nejvyšší jas vydrží 3-4 hodiny, zatímco DS Lite 5-8 hodin. Na nejnižší je poměr 9-14 hodin vs 15-19 hodin.
  • DSi je o 2.100 jenů dražší, než současný model DS Lite, ale stále o 900 jenů (cca 150 Kč) levnější než konkurenční PSP (vč. nově příchozí 3000 verze).
Komentář autora: navzdory množícím se hlasům jsem osobně do poslední chvíle nevěřil, že by Nintendo dokázalo překročit svůj stín a vydalo se za hranice herního světa. Dost možná, že nové PSP a Apple aktivity s iPhone a iPodem bere hodně vážně, jako možnou hrozbu pro své výsostné postavení. Nicméně sám jsem vůči novému Nintendo kroku skeptický. Nejde ani tak o to, že asi půjde o další úspěšný tah, jako spíše o skutečnost, že téhle firmě nikdy moc nešly od ruky technologické vychytávky - počínaje legračním rumble pakem pro vibrace u N64 hraní a konče online dispozicí u Wii. Multifunkční DSi? Může být, ale nečekejme v tomhle směru bůhvíjaké terno.
zdroj: IGN

mart

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.