zavřít

Podrobnější informace o ATI CrossFire

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Většina předních hardwarových internetových serverů dnes přinesla preview technologie ATI CrossFire, umožňující vykreslování her za použití dvou samostatných grafických karet s čipy RADEON.

Svým principem je velice podobné řešení SLI od NVIDIE a dokonce používá i některé shodné vykreslovací módy. Například "Scissor Mode", který je u NVIDIE nazýván Split-Frame Rendering. ATI však přišla s některými novinkami a vlastními inovacemi a jen vykreslovací módy jsou vlastně 4: Supertiling, Scissor mode, Alternate Frame Rendering a Super antialiasing.
Podle vývojářů softwarových ovladačů Catalyst, je CrossFire už v základním nastavení připraven vykreslovat jakoukoliv hru nebo aplikaci pod Direct3D i OpenGL přes AFR (patrně hlavně proto, že si tato metoda dokáže poradit s nerovnoměrným výkonem instalovaných karet). Jsou však připraveny specifické profily pro některé hry, stejně jako to má NVIDIA. Co řečeno dříve nebylo, je to, že CrossFire nevyžaduje jenom CrossFire grafickou kartu, ale také CrossFire kompatibilní čipset na základní desce. ATI už začalo dodávat Radeon Xpress 200 CrossFire Edition jak pro platformu AMD, tak Intel, a uživatelé budou mít v budoucnu rovněž možnost koupit základní desku s čipsetem Intel, který bude CrossFire podporovat. V úvahu připadá i spolupráce s NVIDIÍ a integrace CrossFire do nějaké verze nForce 4 - samozřejmě za vzájemnou výměnu kompatibility nebo zajímavé technologie.


Co se týká výkonů, stále si nemůžeme být jisti, které řešení je rychlejší, jestli CF nebo SLI. Jediné rozumné porovnání výkonů se zatím objevilo na TweakTown, kde stihli ATI CF otestovat na procesoru Athlon 3800+. V grafu je tedy zachyceno skóre z 3D Marku X850 XT CF vs. 6800 Ultra SLI v 1024x768 bodů a základním nastavení, ale s tím, že skóre SLI bylo dosaženo sice se stejným typem procesoru, ale na jiném počítači.

Preview si můžete přečíst na stránkách: AMD Zone, AnandTech, Beyond3D, EliteBastards, FiringSquad, Gaming Nexus, HEXUS, Hot Hardware, NeoSeeker, PC Perspective, The Tech Report, TweakTown, ViperLair a X-BitLabs.
zdroj: TweakTown

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.