zavřít

Playstation 3 na konci roku 2006?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V únoru analytická společnost Merrill-Lynch vydala spekulativní zprávu o tom, že uvedení herní konzole Sony Playstation 3 na trh ve Spojených státech může být odloženo na dobu neurčitou, datovanou někam na začátek roku 2007.

Příčinou má být cena nových technologií potřebných k tomu, aby konzole fungovala tak, jak Sony požaduje. Jenomže Sony zatím oficiálně stále hovoří jenom o "uvedení na jaře 2006" a mluvčí Sony připustil zpoždění jenom v případě, že někteří dodavatelé odřeknou spolupráci nebo nebudou schopni svoje komponenty dodat včas.
K předpovědím Merrill-Lynch se přidal i finanční analytik Shawn Milne ze společnosti Friedman Billings Ramsey (FBR) a jeho zpráva přímo hovoří o tom, že Sony téměř s jistotou nestihne uvedení PS3 na jaře 2006 a že dokonce nestihne ani uvést konzoli později, v létě a na Japonský trh. Čímž se dostává k úplně stejnému závěru, jako analytici z Merrill-Lynch a tedy, že v USA bude konzole uvedena na začátku roku 2007. Jako zdroj uvádí data z "dodavatelského řetězce".

Něco o budoucnosti Sony Playstation 3 se můžeme dozvědět i z posledního rozhovoru z Howardem Stringerem (ředitel, CEO Sony, který rázně ukončil ztrátový projekt robopsa Aibo a zaměřil se na projekty jako jsou LCD televize BRAVIA). Ten prozradil, že Playstation 3 je tak trochu brána jako "Blu-Ray pro chudé", protože bude umět přehrávat Blu-Ray disky a ještě na ní bude možné hrát hry, a to vše za super cenu. Podle něj Sony vypustí Playstation 3 na konci roku, někdy před vánoci 2006, aby stihlo nákupní sezónu, stejně, jako to udělal Microsoft s Xbox 360.

Soupeření formátů Blu-Ray vs. HD-DVD vyvinuté Toshibou a spol. bere Sony nesmírně vážně. Skoro to vypadá, že vsadili na jednu kartu a je jim jasné, že Blu-Ray je mnohem více technologicky pokročilejší, ale že je také na výrobu dražší. Takže přesvědčit zákazníka o jeho výhodách bude nesmírně těžké a nesmí se vynechat jediná příležitost, jelikož na tom může stát budoucnost Sony. Paradoxní je, že k tomu, aby v PS3 mohlo Blu-Ray fungovat, potřebuje Cell procesor - na jehož vývoji se výrazně podílela také Toshiba.

zdroj: Gamespot

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.