zavřít

Platforma NVIDIA Tegra

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

S čipem ne větším než mince se pouští na trh spotřební elektroniky, která rozhýbe Quake III na vysoké detaily ve 35 fps.

NVIDIA má novou mobilní platformu, kombinující grafický čip GeForce a procesor ARM11 MPCore v jednom ultra kompaktním balení ne větším než mince. Jmenuje se Tegra a má zajímavé technické parametry. NVIDIA s ním míří na trh mobilních zařízení, telefonů, navigací a ultra mobilních PC. Důvody, proč se o něm zmiňujeme, je zejména ten, že je na modulu také GPU, fakticky starší verze GeForce, schopná akcelerovat Quake III Arena na 35 fps, v rozlišení 800x480 se zapnutými lightmapami, vysokými detaily, geometrií a se zapnutým antialiasingem i anizotropním filtrováním. Technologie NVIDIE je rychlejší, než konkurenční od Intelu a navíc má nižší spotřebu. Migrace 3D her na mobilní telefony tak může pohodlně začít.

Samozřejmě to není všechno, co Tegra umí. Určitě působivá je plná hardwarová akcelerace videa, včetně dekódování 1080p H.264, 720p H.264 a podpora pro několik audio formátů, včetně AAC, AMR, WMA a MP3. Dále práce s OpenGL ES 2.0, programovatelnými pixel shadery, programovatelnými vertex shadery, odlesky světel, stíny a s pokročilou 2D/3D grafikou vůbec. K tomu je potřeba připočíst schopnost poradit si s JPEG formátem a s obrazem do 12 Megapixelů. Protože má podporu pro HDMI, dá se z jakéhokoliv k tomu uzpůsobeného mobilního zařízení přenášet obraz přímo do HD televize (HDTV). Navigační utilita pro změnu dokáže renderovat třeba celé město v 3D, a to jak z pohledu osobního, tak z ptačí perspektivy.

Nejrychlejší varianta Tegry zvládne celodenní zpracování médií, 130 hodin audia nebo 30 hodin HD video playbacku. HD image processing pro HD digitální kamery. Optimalizovanou podporu pro Web 2.0 aplikace. Displej s podporou 1080p HDMI, WSXGA+ LCD a CRT, a taky NTSC/PAL TV-Out. V modulu je ještě přímá podpora pro Wi-Fi bezdrát, jednotky pevných disků, klávesnice, myši a další periferie. Videoukázky se nacházejí tady.

zdroj: TechReport

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.