zavřít

PhysX softwarově i na GeForce 8

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Majitelé grafických čipů NVIDIA dostanou dárek: prográmek, který GeForce přemění ve fyzikální kartu.

NVIDIA prozradila další informace týkající se akvizice společnosti AGEIA a toho, jakým způsobem vlastně hodlá využít fyziku PhysX, nad čímž jsme se zamýšleli před týdnem v tématickém článku. Šéf NVIDIE, Jen-Hsun Huang řekl, že chtějí vzít PhysX a naportovat ho na platformu CUDA, což je Céčku podobné aplikační programovací rozhraní, které NVIDIA vyvinula, aby umožnila vývojářům spouštět obyčejné programy na GPU. V současné době všechny GeForce 8 podporují CUDA, a Huang tedy potvrdil, že na všech kartách s GeForce 8 tudíž může běžet i PhysX.

Nyní inženýři NVIDIE intenzivně pracují na portu PhysX na CUDA, takže je jen otázkou času, než podporu PhysX pro GeForce 8 dají k dispozici ve formě softwarového downloadu. Jinými slovy, majitel GeForce 8 si stáhne prográmek, který si nainstaluje do PC a který z jedné jeho karty grafické udělá kartu fyzikální. Šéf NVIDIE očekává, že tato informace může již nyní zvýšit prodeje GF8 karet.

Představa NVIDIE je taková, že tenhle princip a fyzika navíc, podnítí zákazníky k tomu, aby si koupili lepší a novější GPU. Nebo aby si pořídili SLI, přičemž jim jedna karta bude zpracovávat grafiku a druhá fyziku. Vývojáři her jsou prý novou platformou nadšeni, takže je velká šance, že se PhysX dostane do velkého počtu her. Jiná věc je, jak dlouho může transfer PhysX fyziky na grafický čip trvat a jak dlouho ve skutečnosti celý vývoj potrvá. GeForce 8 rozhodně nemusí být první čipem, na kterém fyzika poběží. Může jím být GeForce 9 nebo i 10. Další problém může nastat s rozložením výkonu. Grafických karet je strašné množství modelů v nejrůznějších výkonnostních kategoriích. V budoucnu pak jedna generace fyziky nemusí běžet na jiné generaci grafických karet a bude velmi zajímavé sledovat, jak si s touto problematikou vývojáři her poradí.

zdroj: TechReport

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.