zavřít

Phantom - další herní konzole na obzoru

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jen něco málo přes rok se na trhu ohřály konzole GameCube a Xbox a už se jim možná rodí další konkurence v podobě Phantomu.

Tak se totiž jmenuje chystaný herní systém od nám neznámé floridské společnosti Infinium Labs, která ostatně vznikla před pouhými několika měsíci. Phantom by se měla začít alespoň v USA prodávat na sklonku letošního roku a PR materiály o ní zatím mluví pouze v naprosto nekonkrétních superlativech, a to nejen co se týče kvality a kapacity, ale i nezvyklých herních možností.

Výslovně je také uvedeno, že půjde o nejrychlejší konzoli na trhu a nepříliš skromně působí též silácké výrazy o vytlačení Xboxu, GameCube a dokonce i PlayStation 2. Tento systém příští generace má prý vyhovovat i náročným hráčům, čímž je možná kulantně řečeno, že nebude patřit mezi nejlevnější. Jeho ovládání by každopádně mělo být dost jednoduché pro všechny. Narozdíl od Xboxu, ke kterému lze onlinovou službu Xbox Live dokoupit, má být Phantom hned od začátku "síťovou konzolí", tedy s permanentním broadbandovým připojením. Nabízí se tedy možnost především multiplayerových her, podle všeho se ještě navíc zdá, že bude toto připojení využíváno jako distribuční kanál nových her i demíček.

Ačkoliv mají být Infinium Labs složeny z veteránů herního průmyslu a odborníků snad všech počítačových kategorií, některá prohlášení znějí v současnosti, kdy Phantom ještě nikdo neviděl, trochu předčasně. Tvůrci například na svých stránkách slibují výběr z více než 5000 multiplayer her a 50 000 dalších titulů. Kompatibilita s konkurenčními systémy zní sice bláznivě, ale byla by alespoň opodstatněným obhájením těchto čísel, zvláště pak přesného počtu titulů, hotových v současnosti. Podle jiných vyjádření se ale dá usuzovat, že by hry pro Phantom mohly být vzájemně kompatibilní s PC tituly a že možná půjde stejně jako v případě Xboxu jen o "převlečené PC". Na otázku, zda tomu tak skutečně je či bude, odpověděl mluvčí společnosti Steve Chilton v rozhovoru na HomeLanu výrokem, že hardwarové specifikace budou brzy zveřejněny :)

Pokud vás zajímá více, podívejte se na oficiální stránky. Přestože se dá o lecčems ohledně Phantomu pochybovat, zmínka o high-tech designu je poměrně na místě. Alespoň podle obrázku vypadá Phantom rozhodně lépe než dětská krabička GameCube, i když vizuální přitažlivost nehraje v tomto případě téměř žádnou roli a navíc proti gustu - však to znáte. Samotný prototyp Phantomu bychom měli vidět již v březnu. Dá se tedy předpokládat, že by na sebe konzole mohla strhnout pozornost jak na Game Developers Conference, tak i na následující květnové herní výstavě E3. Pokud bude naplněna alespoň většina vizí z kapitoly "Imagine" na homepage projektu, máme se rozhodně na co těšit.

kate

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.