zavřít

Pentium 4 pokořilo 3 GHz

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

A nejen to.

Procesory Intel překonaly další z „magických“ bariér, jejich marketingové oddělení muselo mít samozřejmě radost ;) Hlavní otázkou se však stává výkon těchto procesorů. Jak možná víte, v nových procesorech Pentium IV nad 3,06 GHz Intel implementoval technologii zvanou HyperThreading (uvažuje se prý i o jejím zavedení u procesorů 2,8 GHz, ale vše bude záviset na poptávce). Jedná se zjednodušeně o „virtuální multiprocessoring“ - v některých momentech umožňuje HyperThreading chovat se vašemu procesoru jako dva. Více o technologii si můžete přečíst zde.

Testy ve hrách či graficky orientovaných aplikacích jako: Unreal Tournament 2003, 3D Mark 2001 SE a Quake III můžete shlédnout u našich zahraničních kolegů. Další benchmarky jsou k nalezení například na Ace´s Hardware nebo na Tech Report. Nakonec se sluší zodpovědět nabízenou otázku, nakolik je procesor rychlejší s aktivovaným HyperThreadingem? Rozmezí se pohybuje od 0 do 15% nebo až okolo 25%-30%, což se ovšem her příliš netýká, jedná se spíše o spouštění několika aplikací současně ve fázích, kdy se nejvíce načítají data. Jisté však je, že neoddiskutovatelnou jedničkou ve výkonu u nejvyšších řad PC se stal Intel a nahradil tak dosavadní špičku Athlon XP 2800+, který však paradoxně ještě není k dostání.

zdroj: GamePC, AnandTech

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.