zavřít

Pentium 4 2,8 GHz versus Athlon XP 2600+

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak jistě víte, v poslední době se strhla mezi AMD a Intelem menší válka o to, který výrobce má nejvýkonnější procesor pro PC třídy x86.

Nejdříve to bylo AMD, které uvedlo revizi svého Thoroughbredu, jež konečně byla schopna dosáhnout frekvencí nad 2 GHz. Procesory jsou samozřejmě i nadále vyráběny 0,13 mikronovou technologií. Konkrétně byly uvedeny modely 2400+ a 2600+ (266 MHz FSB). Odpovědí Intelu bylo minulý týden Pentium 4 pracující na frekvenci 2,8 GHz (533 MHz FSB). Ale jak vlastně vypadá situace nyní? Kdo se ujal vlády?

Na tyto otázky může dát odpověď test na serveru Digit-life. V něm se samozřejmě projevila silnější FPU jednotka Athlonu, ale také lepší práce při využití SSE2 a vyšší propustnost pamětí u Pentia 4. Celkově se dá test shrnout tak, že Athlon XP ztrácí oproti Pentiu s vysokou frekvencí systémové sběrnice a s vyšším množstvím vyrovnávací paměti. Tyto slabiny však hodlá AMD postupně odstranit jednak uvedením Athlonů XP s 333 MHz FSB a dále také uvedením jádra "Barton", které přinese 512kB L2 cache. Jiný test je k dispozici také na Živě: komprese a kompilace, hry a OpenGL aplikace, syntetické a matematické operace, přetaktování a samozřejmě také zhodnocení.

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.