Ovladače pro Xbox 2 budou kompatibilní s PC
zdroj: tisková zpráva

Ovladače pro Xbox 2 budou kompatibilní s PC

28. 9. 2004 10:10 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Microsoft potvrdil, že periferní zařízení navržená pro Xbox 2 (joysticky, joypady), budou kompatibilní s obyčejným PC a že k němu půjdou připojit.

Jedinou podmínkou má být na PC instalovaný operační systém vyvíjený pod kódovým označením Longhorn. Zároveň, že hráči budou moci pomocí služby Xbox Live na počítačích vybavených Windows Longorn hrát po síti proti majitelům herních konzolí Xbox 1 a Xbox 2 (a zase opačně). Xbox Live tak bude přístupný v podstatě každému a je nasnadě, že konkurence takto velkou online komunitou jen tak disponovat nebude (i když, kdo ví).
Současné ovladače pro Xbox mají zvláštní USB konektor, který se k počítači připojit nedá. Ale pokud budou mít konektor standardní, půjdou k počítači připojit pohodlně a každý majitel PC si je klidně může pořídit. Problém může nastat jenom v softwarovém vybavení. Microsoft však uvádí, že ke korektnímu připojení bude potřeba vlastnit Windows Longhorn, takže se dá předpokládat, že jenom v Longhorn budou pro ně napsané ovladače. Tím pádem mají smůlu ostatní výrobci periferií, Logitech a spol., jejichž herní periferie budou s Xboxem 2 spolupracovat horko těžko (jestli vůbec), čímž je pro ně tento trh uzavřený.

cappy

Nejnovější články