zavřít

Ovladače ForceWare 174.53

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Oficiální WHQL ovladače od NVIDIE, která bude posilovat nabídku mainstreamových karet z řady 9.

S týdenním zpožděním uvedla NVIDIA ovladače ForceWare 174.53 pro GeForce 9800 GX2. Kromě této dvoučipové karty jsou ovladače navíc vhodné i pro GeForce 9600 GT a samozřejmě pro další GeForce z řady 8. Pro zmíněnou GF 9600 GT jsou v ovladačích také přidány vylepšení pro Pure Video HD (Dynamický kontrast, dynamické barevné tóny..) a jinak stojí za zmínku, že ovladače mají oficiální certifikaci WHQL, jakožto i podporu pro Quad SLI. Ovšem Quad SLI je podporováno jenom na Windows Vista a nikoliv na Windows XP. V kontrolním panelu jsou nové vlastnosti jako "správa vlastních rozlišení", "doladění barev televize", "nastavení velikost obrazu a jeho pozice" a "změna CRT pozice".

Release Notes se bohužel nezmiňují o žádných opravách pro hry nebo o zlepšeních výkonu. Kdybyste ho hledali, tak je tady (Win XP) a tady (Vista). Samotné ovladače si můžete stáhnou z následujících odkazů: Windows Vista 32-bit, Windows Vista x64, Windows XP 32-bit a konečně Windows XP Professional x64.

Když už jsme u té NVIDIE. Firma bude posilovat nabídku mainstreamových karet z řady 9. Tak jak byla navzdory všem zvyklostem z devítkové řady uvedena jako první GeForce 9600 GT, tak by se měla v dohledné době objevit i GeForce 9500 GT, která jí doplní a nahradí GeForce 8500 GT. Bude založena na G96, takže oproti sérii 8 nebude mít žádné zásadní změny a bude za ještě nižší cenu, než již uvedená 9600 GT. To je mimochodem docela slušně rychlá karta, na to, že se prodává za směšných 150+ dolarů. V případě 9500 GT bude cena zase ještě nižší, okolo 100 dolarů, ale ta bude vykoupena faktem, že karta bude osazena ne příliš rychlými pamětmi GDDR2, navíc napojenými na 128-bitovou sběrnici.

zdroj: DailyTech

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.