zavřít

Ovladače ATI Catalyst 5.1

Windows

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

S novým rokem vydala ATI první oficiální ovladače pro grafické karty s čipy RADEON.

Nesou označení 5.1 a opravují chyby ve hrách Men of Valor, Myst URU Ages Beyond Myst, Richard Burns Rally a Sid Meier's Pirates. Přičemž další opravené chyby týkající se specifických programů a funkčnosti jsou uvedeny zde. Všechny podstatné informace o nových ovladačích, včetně již známých problémů, které se právě řeší, naleznete v tradičním Release Notes. Ovladače určené pro operační systémy MS Windows XP a 2000 můžete stahovat ze staré známé adresy serveru ATI, nebo přímo z download stránky.

Nezbytné formality máme z krku, teď zbývá jenom rozřešit, jestli se vyplatí nové ovladače stahovat. Takže jestli hledáte opravu pro vaši špatně fungující hru, máte potíže se stabilitou, a tak dále, můžete je zkusit, protože v tomto ohledu vám mohou pomoci. Jestli ovšem hledáte ovladače, které vám zvednou výkon, zkuste raději nějaké jiné. Podle jednoho z prvních testů na Rage3D, kde nové ovladače testovali v kombinaci s grafickou kartou RADEON X800 XT a procesorem AMD Athlon 64 3500+, to totiž vypadá, že ATI žádná podstatná vylepšení co se týká výkonu nestihlo udělat a tak jsou rozdíly ve výkonech oproti verzi 4.12 prakticky nulové, pohybující se na hranici statistické chyby (nebo chyby měřitelnosti, chcete-li). Možná, že nové ovladače Omega nebo DNA založené na verzi 5.1 přinesou jiné výsledky. Na ty si ale ještě budeme muset počkat. Jiné výsledky také mohou být dosaženy na jiné počítačové sestavě a s jinou grafickou kartou.

zdroj: ATI

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.