Otestovali jsme herní notebook s HD 4870 X2
zdroj: tisková zpráva

Otestovali jsme herní notebook s HD 4870 X2

18. 2. 2009 22:22 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Specifikace nadupaných komponent z útrob tohoto Asusu a jeho benchmarky v mnoha hrách.

Když Asus poprvé oficiálně představil svůj nový notebook W90, bylo okolo toho velké pozdvižení. Jde totiž o nejvýkonnější notebook pro hraní počítačových her, který se nakonec bude prodávat i v České Republice, a nám se tento notebook dostal do rukou. O jeho brutálním výkonu svědčí už hardwarová výbava čítající procesor Core 2 Duo T9600, který je v notebooku navíc přetaktovaný na 3,06 GHz, 6 GB operační paměti DDR2, čipset Intel X38, dvojice 320GB pevných disků (bohužel nejsou zapojené do RAID 0), 18,4" displej s rozlišením 1920 × 1080 px a zejména dvojice ATI Mobility Radeonů HD 4870 zapojené do CrossFire, přičemž karta je označená jako HD 4870 X2 a svým výkonem překoná i SLI ze dvou GeForce 9800M GTX od NVIDIE.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

Už pohled do specifikací více než potěší, protože karta má skoro stejné parametry jako její stolní bratr. Na mysli mám 800 unifikovaných shaderů a 256bitovou sběrnici. Jen takty musely být razantně snížené a to na 550 MHz u jádra a 850 MHz u 2× 512 MB GDDR3 pamětí. Z těchto důvodů nemá mobilní Radeon takový výkon jako jeho stolní bratr, ale o kus nižší.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

I to však bohatě stačí. Například v benchmarku 3DMark 06 nahraje Asus W90 přes 14 tisíc bodů a výborné výsledky podává i ve hrách. Na nejvyšší nastavení v nativním rozlišení 1920 × 1080 px včetně 4× AA si zahrajete takové hry jako Call of Duty World at War či Race Driver GRID. Bez vyhlazování hran pak rozjedete téměř všechny nejnovější hry jako Far Cry 2, S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky nebo World in Conflict. Jedinou hrou, kde budete muset sáhnout po nižších detailech je Crysis s datadiskem Warhead.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Obrovský herní výkon u notebooku je sice fajn, ale bohužel to s sebou nese i následky. Jedním z nich je hmotnost a rozměry celého notebooku. Již jsem naznačil, že notebook je osazen velkým 18,4" displejem a raději nechtějte vědět hmotnost celého počítače, která je přes šest kilogramů a to nepočítám obrovský 230W zdroj. Stejně tak cena není z nejnižších. Na takto výkonný notebook budete muset vysypat z prasátka 65 tisíc korun včetně DPH. Na jednu stranu je to hodně, poměr cena/výkon však u tohoto stroje paradoxně není vůbec špatný. Celou recenzi Asusu W90 najdete na webových stránkách magazínu PCTuning.
zdroj: vlastní

tomas_sulc

Nejnovější články