zavřít

Odložení DirectX 9 na konec roku

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Na webu The Inquirer se objevily novinky ohledně další generace Microsoftího API DirectX.

Až dosud vše nasvědčovalo tomu, že dalších DX se dočkáme již v říjnu, avšak na londýnské Games Developer Conference bylo oznámeno pozdržení devítkového DX do listopadu tohoto roku. Pro ATI je to trošku škoda, protože je jedinou firmou, která má hardware plně na úrovni API příští generace. Bohužel jí není logicky dovoleno dodávat karty s přiloženými ovladači DX 9, které jsou právě teď ve verzi Beta 2. Další revize API se dočkáme na jaře 2003, kdy očekáváme příchod Direct X 9.1.

Celkově toto oznámení prodloužilo vládu DX 8, což je také na jednu stranu dobře pro všechny, kteří vlastní karty jako GeForce 4, jejichž životnost tímto vzroste. Ostatní, kteří netrpělivě vyčkávají příchodu nového API, zase může potěšit fakt, že brzy po vypuštění finálních DirectX 9 přijdou grafické karty založené na očekávaných NV30 od nVidie, takže bude z čeho vybírat ;)

zdroj: The Inquirer

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.