zavřít

Obrázky grafické karty ATI RADEON X1900?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Server HKEPC hostí obrázek grafické karty, o níž se předpokládá, že jde o RADEON X1900 založený na zbrusu novém čipu R580.

X-BitLabs má také srovnání velikosti plochy grafického čipu R520 a nového R580, který je na zmíněné kartě. Přičemž R580 se zdá být větší, než současný R520 (RADEON X1800). Protože jsou ale oba vyrobeny stejnou technologií (0,09 mikronu) je prakticky jisté, že nebudou mít stejné technické parametry. Nějaké nové informace jsou i k tištěnému spoji. Ten by sice měl být s tím starým prakticky shodný, ale jiné rozložení vodičů v oblasti kolem čipu by mělo umožňovat vyšší pracovní frekvence. Referenční chladič, soudě podle bílé ohraničující linky na PCB, zůstane shodný s RADEONem X1800 XT.

RADEON X1900 by měl být uveden na trh 24. ledna 2006 a ATI tvrdí, že bude v tu dobu také dostupný v obchodech. Prodávat se bude celkem ve třech nebo čtyřech high-endových verzích. RADEON x1900 XTX, RADEON XTX CrossFire Edition, který ale bude mít o něco nižší pracovní frekvence než XTX, RADEON X1900 XT a později možná RADEON X1900 XL. Nejvýkonnějším modelem má být pochopitelně RADEON X1900 XTX o němž se předpokládá, že bude mít pracovní frekvence 650 MHz pro VPU a 1550 MHz pro paměti.

zdroj: HKEPC

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.