NVIDIA vs Futuremark o 3D Mark, druhé kolo
zdroj: tisková zpráva

NVIDIA vs Futuremark o 3D Mark, druhé kolo

13. 11. 2003 16:16 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Kauza pokračuje.

NVIDIA se postavila za prohlášení Hanse-Wolframa Tismera z Gainwardu a prohlásila, že patch 340 pro 3D Mark 2003 skutečné vypíná kompiler. Ten tak musí běžet přes CPU a to kartě ubírá 20 procent výkonu:

    NVIDIA: Nedávno jsme vydali ovladače ForceWare ve verzi 52.16 (lokální download), které obsahují náš nejnovější kompiler s nejnovější technologii. Ale patch 340 pro 3D Mark 2003 náš kompiler zablokuje a tak všechny výpočty musí běžet přes procesor (CPU), což nás pochopitelně velmi zpomaluje.

    Futuremark: Wolfram (Hans-Wolfram Tismer) je absolutně mimo. To, co předpokládá je technicky nemožné. 3D Mark nekomunikuje s ovladači grafické karty, ale pouze s API, které potom komunikuje s ovladači. 3D Mark žádný kompiler nevypíná. Nový patch pouze mění pořádek, v jakém jsou instrukce shaderů vykonávány.

    NVIDIA: Jedna z věcí, kterou náš kompiler dělá, je to, že mění pořádek v jednotlivých řádcích kódu tak, aby byly vykonávány co možná nejefektivněji a v co možná nejlepším pořadí. Protože naše technologie je na to velice citlivá a závisí na tom její výkon. Vždycky jsme to tak dělali a děláme to tak proto, aby naše technologie přinášela co možná nejlepší herní zážitek a ne aby akcelerovala nějaký benchmark.

    Futuremark: Znovu a znovu opakujeme, že je to proti našim pravidlům a že specifické optimalizace v ovladačích jsou zakázány, protože by poté nebylo možné učinit objektivní srovnání různého hardwaru. A opět opakujeme, že s patchem 340 je 3D Mark 2003 velmi vhodný pro takové objektivní srovnání.
K roztržce mezi NVIDIÍ a Futuremarkem nedošlo poprvé a zdá se, že ani naposledy. Už na začátku tohoto roku, kdy se do obchodů konečně dostala GeForce FX 5800 Ultra, se hlavní představitelé NVIDIE nechali slyšet, že nalili do Futuremarku obrovské finanční prostředky a že výsledkem je absolutní nula, nic. Jelikož Futuremark ignoroval jejich připomínky a technologie a soustředil se na "dodržování standardů", které jsou však značné výhodnější pro ATI. Na druhou stranu, Futuremark si asi neuvědomuje rizika svého počínání. Můžeme jenom spekulovat, co se stane, pokud bude NVIDIA Futuremark ignorovat. A pokud svým zákazníkům doporučí, aby Futuremark ignorovali. Nezbývá tedy nic jiného, než si počkat na třetí kolo...
zdroj: X-BitLabs

cappy

Nejnovější články