Máte námět či připomínku? Napište nám
NVIDIA už není nVidia, ATI už není ATi
zdroj: Archiv
Hardware

NVIDIA už není nVidia, ATI už není ATi

27. 10. 2003 14:14 | autor: Redakce Games.cz |

Člověk nechápavě kroutí hlavou nad tím, co některá marketingová oddělení dokáží vymyslet.

Jak se dá třeba manipulovat s názvy společností a co všechno se dá změnit. Laik se diví, odborník žasne. Tak kupříkladu NVIDIA se nejprve jmenovala nvidia. Poté se přejmenovala na nVIDIA, aby se vzápětí název upravil na nVidia. Když se tento název a způsob jeho psaní ujal, máme tady další změnu. Firma už se nejmenuje nVidia, ani nVIDIA, ale NVIDIA. A doufejme, že je to změna konečná.
V opačném táboře, u současného největšího protivníka NVIDIE, je situace podobná. ATI se napřed jmenovala Array Technology Industry. Ale protože změna je život a název byl prostě příliš dlouhý, začal se v obchodních kruzích zkracovat na ATI. Později došlo k přejmenování společnosti na ATi Technologies Inc, zkráceně ATi. Podle tohoto názvu vzniklo i logo ATi. Většina lidí to ale ignorovala a stále psala ATI. Snad i proto vzniklo nové logo a ATi není ATi, ale ATI.

Nevíme, jak je to u ATI, ale například lidé z NVIDIE si výslovně nepřejí, aby se název společnosti psal jinak, než NVIDIA. To samé se týká i třetího dílu first-person akce od id Software - zapomeňte na dřívější Doom 3 nebo DOOM III, nyní je jediný správný název pouze DOOM 3 :) Většina zpravodajských serverů se tomu asi přizpůsobí, i když třeba v našem případě zabere tento rozmar vydavatele Activision, resp. změna všech titulků v databázi dobrých pár desítek minut. Ale co čtenáři a herní maniaci? Budou dbát na přání výrobců jejich oblíbených her či grafických karet a psát NVIDIOT a FANATIC výhradně se zapnutým Caps Lockem? :)

zdroj: BluesNews

cappy

Nejnovější články