Konečně budoucí majitelé procesorů AMD Athlon 64 dostali možnost mít ve svém počítači čipovou sadu, na kterou by mohli být pyšní. A není divu, v současné době se jeho parametrům jen těžko něco vyrovná. Nativní Gigabitový Ethernet + nVidia Firewall 2.0, nVidia RAID, 10x USB 2.0 porty, nová "nTune" utilita na vylepšení výkonu za chodu a ve verzi nForce 4 SLI přeprogramovatelný PCI-Express, který majiteli umožní provozovat dvě grafické karty současně a tak dále. (Mimochodem, základní desky s NF4 SLI a Socketem 939 od MSI a ASUSu budou k dispozici v globální distribuci už příští týden.)
Bohužel, do nového čipsetu NVIDIA také něco nedala. Tušíte správně, zcela nepochopitelně zapomněla na novou verzi zvukového čipu SoundStorm, ačkoliv se živě spekulovalo, že přítomen bude. Pro ty, co netuší co je SoundStorm zač, jenom naznačím, že šlo o integrovaný zvukový čip, který svými parametry (ve své době, samozřejmě) překonával i SoundBlaster Audigy a že tehdy mnoho hráčů při rozhodování "co koupit?" jednoznačně volilo dražší základní desku se SoundStormem, namísto toho, aby dokupovali nějakou kvalitní, i když osvědčenou zvukovou kartu.
Odpověď NVIDIE na dotazy rozhořčených hráčů, proč není SoundStorm, tiskový mluvčí odpověděl, že pečlivě naslouchají přáním zákazníků a jsou potěšeni tím, jak dobře byl SoundStorm přijat. Na druhou stranu se prostě rozhodli do současných verzí nForce 4 SoundStorm nepřidávat. Neznamená to však, že by tento zvukový čip definitivně skončil. Ze stejného vyjádření vyplývá, že bude přidán do nějaké další verze nForce 4. NVIDIA ale v tuto chvíli není připravena diskutovat na toto téma, ani není schopna říci, na jaký trh by se nForce 4 se SoundStormem měl zaměřovat. Závěr tedy je, že Soundstorm v nForce 4 bude, ale neví se kdy.
25. 10. 2004 16:16 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |
NForce 4 trochu zahýbal stojatými vodami.
zdroj: TheInq