Máte námět či připomínku? Napište nám
nVidia ohlásila GeForce2 Ultra
zdroj: Archiv
Hardware

nVidia ohlásila GeForce2 Ultra

15. 8. 2000 4:31 | autor: Redakce Games.cz |

nVidia včera představila svůj nový grafický čip GeForce2 Ultra, který je sice postaven na původni GeForce2 architektuře, ale má mnohem výkonnější paměťový subsystém - 4.5ns DDR RAM taktovaných na 460 oproti 333 na normální GF2 GTS).

GeForce 2 Ultra se začne ve videokartách od Creative, Elsy nebo Herculese objevovat už od půlky září a vyplní tak mezeru, která nVidii vznikla odložením nového čipu NV20 s .15 mikronovou technologií na začátek příštího roku. Má to ale jeden háček a tím je, jak už to tak bývá, samozřejmě cena - za 64MB verzi s neuvěřitelným výkonem až miliardu pixelů za sekundu totiž zaplatíte okolo dvaceti tisíc korun. GeForce2 Ultra tak zatím zůstává jen jasnou volbou pro horních 10 tisíc, kterým se už pár týdnů smaží v počítači procesor taktovaný na ne méně než 1 Ghz. Pro nás ostatní v současnosti nemá tato čtyřikrát výkonnější karta než první GeForce a o desítky fps rychlejší než nové V5-5500 žádný smysl.
Po uvolnění této tiskové zprávy uvolnila nVidia embargo na informace o tomto čipu a tak se hned vyrojily desítky článků od nejlepších hardware webů, kde již GF2 Ultra delší dobu testují. Díky tomu si už dnes můžete přečíst obsáhlé recenze s benchmarky například na 3DGPU, FiringSquad, SharkyExtreme, VoodooExtreme nebo Riva 3D.

A aby toho poprasku okolo nVidie nebylo málo, současně s tím oficiálně vyšly nové Detonator 3 6.16 drivery (lokální download verze pro Win9x zde - 2,6 MB), které podle prvních testů vykazují zrychlení až o 20 fps (Q3A 1024 32bit) nebo dokonce o 40 fps (MDK 2 T&L) oproti Detonatorům 2. Navíc tyto nové ovladače podporují optimalizace pro nové Intel čipsety, Athlon a Duron nebo Pentium 4. Pondělí 14.srpna 2000 se zkrátka zapíše do historie nVidie jako velmi úspěšný den, ať se to 3Dfx líbí nebo ne.

jd

Nejnovější články