NVIDIA nForce 4: Soundstorm zpátky na scéně?
zdroj: tisková zpráva

NVIDIA nForce 4: Soundstorm zpátky na scéně?

7. 7. 2004 19:19 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Na internetu se objevily nové informace týkající se připravovaného čipsetu pro základní desky NVIDIA nForce 4.

Podle nich to vypadá, že nForce 4 bude skutečně nabroušený čipset mající snad všechno, na co si náročný uživatel vzpomene. Posuďte sami. nForce 4 bude podporovat Socket 754/939 a 940. Kromě toho také multiprocesoring, takže jím budou moci být osazovány základní desky pro jeden, dva, či čtyři procesory. Přičemž maximum procesorů se kterými bude schopen pracovat současně je osm.
Zvětšit zdroj: tisková zpráva Čipset bude dále podporovat maximálně 32 PCI-Express propojení. Dva sloty PCI-Express x16, jeden PCI-Express x8, tj. sloty pro NVIDIA SLI karty a také čtyři obyčejné PCI-Express pro klasické periferie, jako zvukové karty, video-střižny a tak dále. Podpora 5-ti klasických PCI slotů bude přítomna samozřejmě rovněž a využije se pravděpodobně u levnějších a osekaných verzí nForce 4, které dozajista přijdou na trh spolu s verzí plnohodnotnou. Sympatická je také podpora dvou síťových připojení LAN (Ethernet), takže sesíťování několika počítačů bude pravděpodobně hračkou. Pro disková pole bude určen NVIDIA RAID, což je podobné řešení "Matrix Array" od Intelu, jež bude zahrnovat možnost připojit 8 Serial ATA a 6 Paralel ATA pevných disků. A aby toho nebylo málo, k dispozici bude ne méně, než 10 USB portů ve specifikaci 2.0. Slušné, ne?

Skutečnou třešinkou na dortu by pak mělo být SP-10, Soundstorm 2. Zvukový čip Dolby Digital 5.1 schopný pracovat s THX Surround EX efekty a s výpočetním výkonem 20 GFlops. Soundstorm 2 bude podporovat prostorový zvuk v konfiguraci 5.1, 6.1 a 7.1 a samozřejmě veškeré libůstky, které obsahoval už jeho slavný předchůdce Sondstorm 1. EAX2 a I3DL2 Reverb, hardwarovou akceleraci 256 hlasů ve 2D a 64 hlasů ve 3D současně a další. I kdyby byla finální specifikace jenom z poloviny tak dobrá, jako tyto uniknuvší informace, máme se dozajista na co těšit.

zdroj: TheInq

cappy

Nejnovější články