zavřít

NVIDIA koupila firmu kvůli RayTracingu

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

NVIDIA se vydala ke stejnému cíli jako Intel. Jenomže jinou cestou.

NVIDIA koupila začínající společnost RayScale, založenou bývalými studenty univerzity v Utahu. Je to velice zajímavá akvizice a dává něco tušit o celkové strategii firmy na několik příštích let. Zároveň je totiž potřeba říci to podstatné, čím se RayScale vlastně zabývá. Jejich specializací není nic jiného než RayTracing, dokonce real-time RayTracing, kombinovaný s rasterizací. A to je právě ten směr, jakým se hodlá NVIDIA do budoucna vydat. Tedy mít hybridní renderer, který využije všech předností rasterizace a zároveň všech předností RayTracingu. Cílem je, aby 3D obraz vypadal co možná nejlépe a přitom aby byl vykreslován rozumnou rychlostí.

Zdá se být evidentní, že v budoucnu dojde v 3D grafice k přesunu od rasterizace k real-time raytracingu. NVIDIA raytracing donedávna částečně bagatelizovala, s tím, že současný hardware je pro raytracing fakticky nepoužitelný (pokud nehodláte zkombinovat 3 P3 dohromady) a pro současné hry a jejich API fakticky nevhodný. Na druhou stranu se koupí začínající firmy přiznala k tomu, jak moc jí na této technologii záleží. A nebylo to opravdu jenom kvůli tomu, že se o RayTracing začal intenzivně zajímat také Intel. Nyní má RayTracing a ještě ho dokáže zpracovávat pomocí GPU. Nepotřebuje tedy specializovaný procesor. Cesta k praktickému nasazení však bude trnitá. Do budoucna bude hlavní překážkou výkon a softwarová podpora.

zdroj: PCPer

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.