Nvidia jde na trh s novou grafickou kartou, zatímco AMD ladí výkon v aktuálních hrách
zdroj: Archiv

Nvidia jde na trh s novou grafickou kartou, zatímco AMD ladí výkon v aktuálních hrách

27. 10. 2017 11:15 | Hardware | autor: Adam Homola |

S vydáváním nových velkých her krátce před koncem roku se snaží držet krok i výrobci hardwaru, a to na obou stranách grafické barikády. Nvidia se chce u hráčů vyšvihnout novou grafickou kartou, zatímco AMD zase pilně ladí ovladače pro karty stávající. Ať už vám tak v PC kastli generuje teplo jeden nebo druhý výrobce, měli byste z toho při hraní nových titulů jen těžit.

Jestliže přemýšlíte nad koupí nové grafické karty, nebo byste si o nový hardware rádi napsali Ježíškovi, měli byste zpozornět. Nvidia totiž posílá na trh novou grafiku GeForce GTX 1070 Ti. Ta bude dostupná od 2. listopadu za doporučenou maloobchodní cenu 12 999 Kč u nás a za 473 eur na Slovensku.

Výkonově půjde o zlatý střed mezi GeForce GTX 1080 a 1070 – karta bude tedy stát na architektuře Pascal, bude disponovat 2432 jádry a 8 GB paměti běžících na 8 Gbps s totální propustností 256GB/s. Vzhledem k jejímu výkonu a ceně byste s ní tak neměli mít žádné velké problémy ani v aktuálních titulech, tudíž si budete moct zahrát například Destiny 2, Middle-earth: Shadow of War, Star Wars Battlefront II, nebo Playerunknown’s Battlegrounds bez větších problémů.

Něco podobného by se dalo říct i o vyšší třídě grafických karet ze stáje AMD, které před pár dny dostaly novou verzi ovladačů. Crimson ReLive 17.10.2 se zaměřuje především na zvýšení výkonu v aktuálních hrách, a tak pokud vládnete grafickou kartou Radeon RX Vega 56, nebo Radeon RX 580, čeká vás velký nárůst výkonu.

Ten zaznamenáte hlavně v Destiny 2 při rozlišení 2560x1440, kdy by se měl výkon zlepšit až o 43, respektive 50 procent. Optimalizace a zlepšení výkonu nových ovladačů se dotýká také dalších dvou dnes vydaných her: Wolfenstein II: The New Colossus a Assassin’s Creed Origins. Zatímco v nové střílečce od Machine Games uvidíte nárůst v jednotkách procent, ve starém Egyptě to může být už něco mezi 10 a 20 procenty.

Nová verze ovladačů je také kompatibilní s nedávno vydaným Fall Creators Update pro Windows 10 a tak pokud máte výše zmíněné grafické karty, můžete aktualizované ovladače stahovat odsud. Pod stejným odkazem pak najdete i detailní seznam všech novinek, úprav a oprav, které update přináší.

Nejnovější články