NVIDIA G80 bude renderovat zajíčka z Playboye
zdroj: tisková zpráva

NVIDIA G80 bude renderovat zajíčka z Playboye

16. 10. 2006 16:16 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

U příležitosti uvedení nového grafického čipu NVIDIA G80 se také chystá představení jeho schopností pomocí technologického dema.

Stejně jako se to povedlo u GeForce FX, GeForce 6 a GeForce 7 pomocí mýtických bytostí pojmenovaných jako Dawn, Dusk, Nalu a Luna. Tentokrát ale nepůjde o krásku vytvořenou čistě ve fantazii vývojářů, ale o krásku reálnou, jenom převedenou do virtuální podoby. Tak se 8. listopadu 2006 zhruba před 600 hlavým publikem představí v reálním čase renderovaná modelka a také Playmate Playboye z obálky únorového čísla Adrianne Marie Curry.

O něčem podobném se mluví už nějaký ten pátek, protože to 24 letá Adrianne, která už má zasebou vdavky (a několik menších skandálků), asi před měsícem prozradila na svém blogu. Svého času se k nám také donesla informace, že v NVIDII pracují s baletkami a pomocí motion capture technologie snímají jejich pohyby s tím, že je pak využijí k nějakému blíže nespecifikovanému účelu (ty pohyby, ne ty baletky). Než ale začnete přemýšlet nad tím, jestli vyjde pro demo také nějaký "nude patch" odstraňující svrchní oděv nebo alespoň umožní nastavit "průhlednost" na nejzajímavějších partiích, pak vězte, že výsledek nemusí být zase až tak ideální jak si asi představujete. Udělat render v reálném čase tak, aby vypadal ze všech stran úplně stejně dokonale jako umělecká fotografie, není zase až taková sranda – a prakticky je to nemožné. Alespoň soudě podle jednoho z prvotních pokusů, který je zachycen třeba tady. A malý dodatek. Na Voodoo Monster 3D jsme měli tak maximálně Laru Croft - a zítra na G80 možná budeme mít Playmate. Jo, tak tomu říkám pokrok. Evoluce rulez ;)

zdroj: TheInq

cappy

Nejnovější články