zavřít

NVIDIA chystá čistku ve skladech

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

NVIDIA v současné době nabízí slevu v rozmezí 10 až 20 procent na svoje čipy pro výrobce grafických karet.

S cílem prodat zásoby několika milionů čipů před koncem prvního čtvrtletí 2004. Celkový balík zásob se odhaduje na hodnotu 80 milionů dolarů. Ve skutečnosti nejde o nic neobvyklého a firma tímto způsobem postupuje každý rok. Až na fakt, že zásoby ve stejném období minulého roku představovaly hodnotu "jenom" 50 milionů USD. NVIDIA situaci nijak nekomentovala, ani neprozradila cenu, za jakou se čipy prodávají, ale podle taiwanských výrobců grafických karet je například GeForce FX 5200 v kombinaci s GeForce FX 5700 LE (prodávané jako bundle dohromady) za 87 USD. Tedy asi s 10 procentni slevou oproti normálnímu stavu.
Počínání NVIDIE může mít kladný vliv na spoustu faktorů. A co je podstatné pro zákazníka, mohlo by to ovlivnit koncovou cenu grafických karet jako takových. Na cenu tlačí nejenom uvedení GeForce 6800 a GeForce 6800 Ultra, ale také samozřejmě konkurence v podání ATI. Ta se nejspíše bude muset odhodlat ke stejnému kroku, protože se spekuluje, že NVIDIA k tomuto kroku přistoupila nejenom, kvůli zbavení se nadbytečných zásob, ale také proto, aby výrobcům grafických karet vyrovnala rostoucí cenu video-pamětí.

zdroj: DigiTimes

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.