zavřít

Nové zvěsti o NV20

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dlouho jsem přemýšlel, jestli se také mám připojit ke kolotoči nepotvrzených zpráv o novém grafickém čipu NV20 (očekávaný název je GeForce 3) od firmy nVidia.

Nakonec jsem se rozhodl kladně a to hlavně z důvodu, že poslední informace zvěřejněné na ZDNet UK vypadají docela věrohodně.

Podle těchto posledních zvěstí, které prý pocházejí z důverného dokumentu firmy nVidia, by měla být výkonnost NV20 2x-7x (podle komplexnosti scény -> čím větší, tím větší urychlení) vyšší než současného lídra GeForce 2 Ultra. Tím se opět dostáváme ke spekulacím o implementaci nějakého algoritmu na odstraňování neviditelných ploch (něco jako Tile-based rendering u Kyro), bez kterého by asi toto výrazné urychlení nebylo možné. Mimojiné na to poukazuje i závislost výkonu na komplexitě scény. Dá se taktéž očekávat zvýšení pracovní frekvence GPU (že by 300MHz jako v X-Boxu?) a pamětí, kde se mluví o použití 250MHz DDR, tj. 500MHz. Čísla jsou to impresivní, jen se obávám, aby s nima nebylo spojené i výrazné zvýšení ceny, neboť např. 250Mhz DDR paměti nejsou v současnoti vůbec dostupné.

Samozřejmostí je podpora většiny efektů z DirectX 8.0, tj. pixel a vertex shadery, programovatelná grafická pipeline, různé typy bump-mappingu atd. Dobrou zprávou je, že se nVidia více zaměřila na anti-aliasing a zvýšila jeho výkonnost až o 300%. Všechny tyto informace vypadají docela věrohodně. Co z toho je pravda a co je smyšlené se ale dozvíme až po oficiálním ohlášení, které je planované na leden 2001.

MB

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.