zavřít

Nové trendy v chlazení procesorů

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nároky na chlazení počítačů se neustále zvyšují.

Už nejde jen o to procesor nebo grafický čip za každou cenu uchladit, ale také při tom nevyprodukovat nadměrný hluk. V souvislosti s tím se objevují některé nové trendy, které by se daly jednoduše shrnout jako "čím větší, tím lepší". Tak například opravdu monstrózní chladič s názvem XP-120 pro Pentia 4 před časem jako prototyp představila společnost Thermalright. Jedná se vlastně o pasivní část, heatsink, který je primárně určen pro 120ti-milimetrový větrák! Chladič je tak obrovský, že se pomalu ani nevejde do retenčního mechanismu a do prostoru, který je pro běžné chladiče předepsán Intelem. To znamená, že do běžné ATX skříně se nemusí vejít, protože mu bude překážet poblíž umístěný zdroj.

Jeho základnu představuje jen jakási "noha", ze které vede celkem 5 širokých teplovodných trubek (heatpipe), pomocí nichž se odvádí přebytečné teplo do 50-ti tenkých žeber. Žebra jsou navíc lehce vykrojená, aby jimi vzduch snadněji procházel. Preview chladiče například naleznete na Systemcooling a první testy, které mimochodem dopadly poměrně slušně, na webu Overclockers. No a pokud se domníváte, že je to jediný "úlet", který je v současné době možné vidět, pak jste asi ještě neviděli prototypy chladičů od ASUSu a Foxconu.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.