zavřít

Nové Celerony jsou již ve výrobě

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Procesory Celeron byly vždy synonymem pro levné, poměrně výkonné a snadno přetaktovatelné CPU.

Jejich současná podoba odvozená od Pentia 4 (Northwood) však přílišným výkonem neoplývá. Důvod je jednoduchý - příliš málo vyrovnávací paměti (konkrétně 128 kB) způsobuje, že i při vyšších frekvencích není práce procesoru dostatečně efektivní. Tudíž i dobrá přetaktovatelnost, kterou jsou Celerony vyhlášené, tak nepomůže k odpovídajícím výkonnostním výsledkům. Proto se Intel rozhodl uvést novou generaci svých „lidových procesorů“.
Celeron odvozený z jádra Prescott bude mít nejen více cache (256 kB), ale bude také produkován velice moderní výrobní technologií na úrovni 90 nm, což by mělo zajistit výbornou přetaktovatelnost. První kousky budou pracovat na frekvenci 2,8 nebo 3,06 GHz. Přibude také podpora rychlejší systémové sběrnice, která oproti současným 400 MHz poběží na 533 MHz. Poněkud překvapující je prohlášení Intelu, že výroba nových Celeronů už prý běží a že bylo dosud vyrobeno několik set tisíc procesorů. Problémy se zaváděním nové výrobní technologie, o kterých se všemožně spekuluje, tedy Intel zřejmě nemá nebo je už úspěšně vyřešil.

zdroj: X-BitLabs

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.