zavřít

Nová specifikace GeForce III ??

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Na stránkách iXBT-Labs se dnes objevila možná specifikace nového grafického čipu NV20 (alias GeForce III) od firmy NVidia.

Podle zde zveřejněných informací by měl vypadat zhruba takto :

- Jádro 300MHz
- Paměť 200MHz DDR SDRAM s 256bit paměťovou sběrnicí
- Šířka pásma 12.8GB/sec
- Fillrate 1.8Gpixel/sec (5.4Gtexel/sec)
- 6 renderovacích pipeline, každá s 3 texturovacíma jednotkama
- 0.15 micronová technologie
- Cena 800$

Dále by NV20 měla mít vylepšenou T&L jednotku a být plně DirectX 8.0 kompatibilní. Podle mého názoru a podle názoru lidí píšících do diskuzního fóra na iXBT-Labs se ale jedná spíše o fake. Vede mě k tomu hlavně vysoká šířka pásma, která je v současných technickým podmínkách jen velmi těžko realizovatelná a také přemrštěná pořízovací cena, za kterou je karta víceméně neprodejná. Uvidíme, jen budoucnost ukáže.

MB

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.