zavřít

Nokia N-Gage - konkurence pro GBA?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Známý finský výrobce mobilních telefonů Nokia oznámil, že začně v únoru příštího roku prodávat svůj nový produkt, který kombinuje kapesní herní konzoli a mobilní telefon.

Tato nová velice hezky vypadající krabička se bude jmenovat N-Gage a umožní hrát hry nejen prostřednictvím celulární telefonní sítě, ale také přes technologii Bluetooth. To v praxi znamená, že hráči budou moc pařit síťově mezi sebou na vzdálenost cca 10 metrů, aniž by museli platit drahé telefonní poplatky.

Nokia také oznámila, že spolupracuje s firmou Sega, která bude pro N-Gage vyvíjet hry. Ty poběží pod operačním systémem Symbian a budou dodávány na paměťových kartách. Nokia zatím nezveřejnila, kolik budou N-Gage a jednotlivé hry stát, určitě by se tento nový hybrid ale mohl stát slušnou konkurencí pro Gameboy Advance.

zdroj: CNews

korgull

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.