zavřít

Nintendo Revolution přejmenováno na Wii

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Když čarují marketingová oddělení, tak to vždycky stojí za to.

Ne jinak je tomu i tentokrát. Nintendo překvapivě ohlásilo změnu názvu připravované herní konzole nové generace, která byla díky příslibu revolučního způsobu ovládání pojmenována jako "Revolution". Nový název zní "Wii". Nintendo ale nechce, aby se četl "W"i"i", ale "We" - z anglického "my". Na stránce revolution.nintendo.com se píše, že název "Wii" má zbořit všechny bariéry, které oddělují hráče od jiných hráčů a že "Wii", tedy jako "My" znamená, že konzole je pro všechny. S tím, že "Wii" se bude lehce pamatovat všem lidem na planetě, bez ohledu na to, jakým jazykem mluví.

Další zajímavostí jsou ta dvě "ii" v názvu. Jak flashové intro na zmíněných stránkách ukazuje, Nintendo si pod dvěma "ii" představuje panáčky, co si spolu hrají. Kdy tečka tvoří hlavičku a čárka tělíčko. Hranaté tělíčko je proto, jelikož i ovladač je takto hranatý a vypadá jako íčko. Takže íčka symbolizují unikátní ovladač a image lidí shromážděných k hraní. Jak dále píší na Nintendo.com, už to "není o tobě nebo o mě, už je to o "Wii" (o my)". "A dohromady změníme všechno..".

Co na tyto plky říci? Ehm, osobně mám na marketing většinou neutrální názor. Beru ho spíše jako nutné zlo. V tomto případě však marně pátrám po nějakém logickém základě této šarády. Zaprvé, bez informací, které jsou popsány výše, je prakticky nemožné domyslet si, co to "Wii" vlastně znamená. Každý, kdo tento název uvidí, si (oprávněně) bude myslet, že jde o nějakou zkratku. Když už Nintendo jednou vypustilo podivný, leč vcelku pochopitelný a uvěřitelný název "Revolution", mělo si ho ponechat. I když pomineme různé, všelico evokující, imaginace (panáček označující dveře na pánskou toaletu atd.) tak prostě srovnání mezi "Playstation", "Xbox" a "Wii" nevyznívá pro Nintendo zrovna nejlépe.

zdroj: Nintendo

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.