zavřít

Nejlepší hardware roku 2004 podle Gamespotu

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Početná armáda editorů magazínu Gamespot si vzala na mušku herní hardware uvedený na trh v roce 2004.

Rozdělili ho do čtyř hlavních kategorií - nejlepší herní příslušenství, nejlepší PC Hardware, nejlepší design a konečně nejlepší herní mobilní telefon. Ocenili tam produkty, které byly podle jejich názoru absolutně nejlepší, s největším vlivem na herní komunitu. Přičemž první tři kategorie nebyly předem specifikovány, takže se v nich mohly utkat reproduktory 5.1 s myší nebo třeba nějakou grafickou kartou.
Nominace v kategorii nejlepší herní příslušenství zněly: Plantronics GameCom Halo 2 Edition (sluchátka + mikrofon), Logitech Cordless Action Controller (bezdrátový joypad), Logitech Z-5500 Digital (reprosoustava 5.1), Logitech MX1000 Wireless Laser Mouse (myš s laserem) a Razer Diamondback Mouse (myš s vysoce citlivým snímačem 1600 dpi). Vítězem je Razer Diamondback Mouse, za softwarovou výbavu a vysoce citlivý senzor jež nabízí revoluční zážitky z hraní a poskytuje fantastickou odezvu. Stačí pár hodin s Razorem Diamondback a už se prý ke své staré myši nebudete chtít vrátit.

Nominace v kategorii nejlepší počítačový hardware byly: AMD Athlon 64 (procesor), NVIDIA GeForce 6800 (grafická karta/čip), ATI RADEON X800 (grafická karta/čip), NVIDIA nForce 4 (čipset s podporou SLI). Vítězem se zde stal AMD Athlon 64 a to za dokonalou architekturu i excelentní výkony, neboť v tomto roce překonal Pentium 4 v každé 32-bitové hře, ve které na Gamespotu benchmarkovali. Athlon 64 FX-55 je dle GameSpotu absolutně to nejvýkonnější, co jste mohli v roce 2004 dostat a Athlon 64 3000+ zase poskytuje největší výkon za nejméně peněz.

Nominace v kategorii nejlepší herní design: Nintendo DS (handheld), Nokia N-Gage QD (herní telefon), Plantronics GameCom Halo 2 Edition (sluchátka + mikrofon), Logitech Cordless Headset for the Xbox (bezdrát. sluchátka + mikrofon), Sony PlayStation 2 Slimline. Vyhrála Sony PlayStation 2 Slimline za vylepšenou funkčnost, pěkný design, redukovanou velikost, integrovanou síť, snadnou přenositelnost a větší tichost. Plusem je samozřejmě i to, že nová verze PS2 je plně kompatibilní se všemi existujícími verzemi her.

A na závěr uchazeči o cenu GameSpotu pro nejlepší telefon: LG Electronics VX7000, Nokia N-Gage QD, Sanyo PM-8200, Sony Ericsson K500i, Sony Ericsson K700i. Vítězem je Nokia N-Gage QD za absurdně nízkou cenu, možnost přehrávat video / mp3 a také pochpitelně za to, že se na ní dají hrát Java hry. Kompletní výsledky naleznete na této adrese a další podobné přehledy nabízí TechReport či GamersDepot.

zdroj: Gamespot

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.