zavřít

Nárůst výkonu s ForceWare 81.94

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

NVIDIA v poslední době přestala spát na vavřínech a zásobuje nás rozumnou várkou nových ovladačů.

Dokonce v pravidelných termínech. ForceWare 81.94 přinášejí oficiální podporu pro grafické karty GF 7800 GTX 512 a GF 6800 GS a vylepšení hned ve dvou rovinách. Opravují problémy ve hrách Tiger Woods 2006, Half Life 2: Lost Coast, Day of Defeat a Battlefield 2 (pokud běží na FX 5950) a přidávají výkon v Quake 4, Call of Duty 2 a u systémů s procesory s více jádry. Detaily se dočtete v Release Notes (PDF) a samotné ovladače můžete stáhnout z této adresy.


Dobrou analýzu výkonu na dvoujádrovém AMD Athlon X2 3800+ s interní frekvencí 2,5 GHz a porovnání s ForceWare 78.01 mají aktuálně na TweakTownu. V některých hrách se jasně ukazuje přínos ForceWare ze série 8 (oproti 7) a přínos výkonu je v rozmezí 10-15 procent. Namátkou v Doom 3, Half-Life 2 a Far Cry. Ale například ve F.E.A.R. už rozdíly nejsou takové. Patrně kvůli extrémní náročnosti hry. Ani při pokročilém nastavení 4xAA + 8xAF není nárůst příliš znatelný a to ani v Quake 3, ani v 3D Marku 2005. Podle autorů však lze ForceWare 81.94 doporučit každému majiteli high-endových grafických karet NVIDIA, zvláště pak těm, kteří využívají SLI setup.
zdroj: TweakTown

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.