zavřít

Microstar naskočí do vlaku jménem ATI

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Druhý největší zákazník NVIDIE, společnost Microstar (MSI), hodlá v nejbližší době změnit svojí dosavadní strategii a vedle grafických karet s čipy NVIDIA začít vyrábět také grafické karty s čipy ATI.

Ty budou představeny už na veletrhu CeBIT, který se koná v německém Hannoveru od 18. do 24 března. Firma očekává, že se jí po uvedení nové řady produktů dramaticky zvednou prodeje. Ze hry totiž vypadl Hercules (info) a na trhu je slušná mezera. Navíc MSI vždy vyrábělo s velmi dobrým poměrem cena/výkon, a tak není příliš překvapivé, že si její produkty zakoupí každý měsíc na 700 000 zákazníků po celém světě.

Změnu si vyžádal tlak výrobců počítačů, kteří po úspěchu nových čipů ATI založených na architektuře R3xx (RADEON 9700) reagovali na poptávku zákazníků a hledali si nové dodavatele. MSI nechtěla zůstat ze hry a proto začala od poloviny minulého roku vyrábět "noname" grafické karty s čipy ATI a dodávat je svým OEM partnerům. Rozhodnutí MSI ještě může teoreticky zvrátit NVIDIA, pokud nabídne nové podmínky dodavatelských smluv. Manévrovací prostor však nemá velký.

zdroj: DigiTimes

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.