zavřít

Microsoft předvedl svou augmentovanou realitu HoloLens a přenesl do ní svět Minecraftu

PC Xbox One

- Hardware autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Microsoft v rámci své E3 konference rovněž představil zajímavou alternativu ke všem systémům virtuální reality - augmentovanou realitu s názvem HoloLens. S něčím podobným mohli mít hráči zkušenost již s PlayStation Vita a řadou menších hříček, Microsoft však tuto ideu bere ještě o několik kroků dále a představuje brýle, s kterými mohou hráči (a nejen ti) získat zcela jiný pohled na realitu světa okolo nich. Podívat jsme se mohli na upravenou verzi Minecraftu, jež projekt HoloLens využívala. Diváci v sále pak měli možnost nahlédnout do světa augmentované reality za pomocí speciální kamery kroužící okolo jinak zcela obyčejného dřevěného stolu.

Microsoft HoloLens

V rámci prezentace hráč s HoloLens pak využíval hlasové příkazy k ovládání světa, v němž se mezitím pohybovala postavička jiná, klasickým způsobem ovládaná. Hlasovým ovládáním a následným ovlivňováním podoby světa to však rozhodně nekončí a při propojení s Kinectem se lze těšit například na ovládání gesty a další podobné vychytávky. Bohužel však zatím netušíme, kdy se tento projekt podívá i mezi obyčejné smrtelníky a netušíme ani to, kolik by asi tak mohlo takové řešení stát.

Technologii lze propojit s Xbox One i s PC (avšak u PC půjde něco takového údajně pouze u strojů s Windows 10). Tvůrci pak slibují celou řadu využití, například v odvětví designu nebo inženýrství, kde mohou konstruktéři a návrháři vidět, jak se jejich projekt vyvíjí a jak roste přímo před očima. Pro bližší informace se můžete podívat na oficiální stránky projektu.

Tagy: Microsoft virtuální realita hardware e3 2015

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.