Která deska pro Pentium 4 je nejvýhodnější?
zdroj: tisková zpráva

Která deska pro Pentium 4 je nejvýhodnější?

22. 10. 2002 20:12 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Server ExtremeTech vám může pomoct s výběrem ideální základní desky pro nejprodávanější desktopový procesor současnosti (Pentium 4), pokud tedy jste zájemci o koupi této platformy.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Ačkoliv spíše než s výběrem konkrétního modelu u konkrétního výrobce vám tyto testy pomohou s výběrem čipové sady, která je (nejen) pro výkon klíčová. Všechny benchmarky, které provedla testovací laboratoř našich zahraničních kolegů, jsou dostupné zde. Zajímavé jsou především výsledky testů ve hrách, kde si vede výborně i845PE (DDR 333), dokonce celkově překonává výkonnou a drahou kombinaci pamětí RAMBUS a i850E.

Na závěr přiložíme ještě polénko do ohně našeho tématu - na českém Technetu se totiž objevil v novince jeden z prvních testů přicházejících procesorů Pentium 4 s podporou HyperThreadingu (jeden procesor se může v některých situacích chovat jako dva). První takové CPU bude mít frekvenci 3,06 GHz a přijde již velice záhy, čemuž nasvědčuje také interview, které vyšlo na Avaultu. Ještě před masáží vašich kasiček však musím upozornit, že nová Pentia budou potřebovat vyhovující základní desky.

celeb

Nejnovější články