zavřít

Která deska pro Pentium 4 je nejvýhodnější?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Server ExtremeTech vám může pomoct s výběrem ideální základní desky pro nejprodávanější desktopový procesor současnosti (Pentium 4), pokud tedy jste zájemci o koupi této platformy.

Ačkoliv spíše než s výběrem konkrétního modelu u konkrétního výrobce vám tyto testy pomohou s výběrem čipové sady, která je (nejen) pro výkon klíčová. Všechny benchmarky, které provedla testovací laboratoř našich zahraničních kolegů, jsou dostupné zde. Zajímavé jsou především výsledky testů ve hrách, kde si vede výborně i845PE (DDR 333), dokonce celkově překonává výkonnou a drahou kombinaci pamětí RAMBUS a i850E.

Na závěr přiložíme ještě polénko do ohně našeho tématu - na českém Technetu se totiž objevil v novince jeden z prvních testů přicházejících procesorů Pentium 4 s podporou HyperThreadingu (jeden procesor se může v některých situacích chovat jako dva). První takové CPU bude mít frekvenci 3,06 GHz a přijde již velice záhy, čemuž nasvědčuje také interview, které vyšlo na Avaultu. Ještě před masáží vašich kasiček však musím upozornit, že nová Pentia budou potřebovat vyhovující základní desky.

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.