zavřít

Končí AMD s výrobou čipů?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

AMD se potýká s dluhy a spekuluje se o zásadní restrukturalizaci. Nebo to je jen zkreslená interpretace?

Po měsících dohadů zřejmě dojde na nemyslitelné. Šéf AMD Dirk Meyer se mměl vyjádřit v tom smyslu, že ve fungování AMD dojde k zásadním změnám. Jeho vyjádření pochází z Austin American-Statesman, kde mimo jiné stojí:

    "Společnost je právě měsíce od zásadní restrukturalizace, která oddělí výrobní operace a přesune je do oddělené společnosti, s jiným vlastníkem. Bez drahých výrobních operací se bude AMD moci koncentrovat na návrhy čipů (vývoj), marketing a prodávaní čipů, které budou soupeřit efektivněji s dvěmi nejtěžšími soupeři na trhu, s Intel Corporation, největší a nejbohatší firmou v branži a NVIDIA Corporation, předním vývojářem grafických čipů".
Vyjádření zní logicky, ale podle internetového magazínu TheInquirer se Meyer vyjádřil jinak a Statesman jeho sdělení hrubě dezinterpretoval. Meyer prý jenom nahlas zvažoval "radikální transformaci způsobu, jakým se vyrábějí pláty křemíku (wafery) nutné pro výrobu procesorů" a přitom se nikdy přímo nezmínil o tom, že by se AMD mělo zbavovat továren nebo že by snad mělo končit s výrobou čipů a tu přesouvat na někoho jiného. Těžko tedy říct, kdo mluví pravdu, jestli se skutečně Meyer vyjádřil v původním smyslu, jak ho citovat Statesman nebo se PR oddělení AMD snaží dodatečně redukovat škody, které takovým neopatrným prohlášením mohly vzniknout. Ať už na straně akcionářů, partnerů, dodavatelů nebo na celkovém image firmy. O dalším průběhu budeme informovat...
zdroj: Statesman

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.