zavřít

Karty s nVidia NV36 a NV38 v obrazech

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Server Tom's Hardware přinesl reportáž z prvního dne veletrhu Computex Fall 2003.

Kromě jiných zajímavých věcí zveřejnil fotografie nových produktů nVidie, grafických karet postavených na čipech NV36 (nový model s výkonem někde mezi GF FX 5600 a 5900) a NV38 (nástupce GF FX 5900). Další fotografie nabízí také italský server HWupgrade.it.


Co se týká chlazení, není NV36 (na fotce výše) na první pohled ničím zajímavá. Klasická vrtule, klasické žebrování. Možná by se hodilo říct: "Ještě, že tak".


NV38 (druhá fotka) však upoutá zcela novým a opravdu masivním chladičem, za který by se nemusel stydět kdejaký výkonný procesor. A člověk opravdu nemusí být Einstein, aby poznal, že jde o variaci na neblaze proslulé chlazení Flow FX. Karta opět zabírá dva sloty, ale je nově opatřena (co do průměru) větším radiálním větrákem.

V současné chvíli si můžeme zaspekulovat, co by z technického hlediska mohl větší průměr větráku znamenat. Za a) snahu o snížení otáček a hlučnosti, avšak při zachování stejného průtoku vzduchu. Nebo za b) a to bohužel nelze vyloučit, zvýšení průtoku vzduchu za účelem efektivnějšího chlazení a tudíž i vysokou hlučnost. Jak to bude doopravdy a jak vlastně nový chladič funguje/nefunguje se dozvíme až z prvních testů.

Ani v táboru ATi se nezahálí. Na stánku společnosti Sapphire byl například k vidění dvoučipový Radeon 9800 PRO, který svým způsobem připomínal dřívější řešení alá 3Dfx.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.