Karty s nVidia NV36 a NV38 v obrazech
zdroj: tisková zpráva

Karty s nVidia NV36 a NV38 v obrazech

23. 9. 2003 14:14 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Server Tom's Hardware přinesl reportáž z prvního dne veletrhu Computex Fall 2003.

Kromě jiných zajímavých věcí zveřejnil fotografie nových produktů nVidie, grafických karet postavených na čipech NV36 (nový model s výkonem někde mezi GF FX 5600 a 5900) a NV38 (nástupce GF FX 5900). Další fotografie nabízí také italský server HWupgrade.it.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

Co se týká chlazení, není NV36 (na fotce výše) na první pohled ničím zajímavá. Klasická vrtule, klasické žebrování. Možná by se hodilo říct: "Ještě, že tak".

Obrázek zdroj: tisková zpráva

NV38 (druhá fotka) však upoutá zcela novým a opravdu masivním chladičem, za který by se nemusel stydět kdejaký výkonný procesor. A člověk opravdu nemusí být Einstein, aby poznal, že jde o variaci na neblaze proslulé chlazení Flow FX. Karta opět zabírá dva sloty, ale je nově opatřena (co do průměru) větším radiálním větrákem.

V současné chvíli si můžeme zaspekulovat, co by z technického hlediska mohl větší průměr větráku znamenat. Za a) snahu o snížení otáček a hlučnosti, avšak při zachování stejného průtoku vzduchu. Nebo za b) a to bohužel nelze vyloučit, zvýšení průtoku vzduchu za účelem efektivnějšího chlazení a tudíž i vysokou hlučnost. Jak to bude doopravdy a jak vlastně nový chladič funguje/nefunguje se dozvíme až z prvních testů.

Ani v táboru ATi se nezahálí. Na stánku společnosti Sapphire byl například k vidění dvoučipový Radeon 9800 PRO, který svým způsobem připomínal dřívější řešení alá 3Dfx.

cappy

Nejnovější články