zavřít

Kam s chystaným procesorem Prescott?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Prescott, chystaný procesor Intelu zřejmě nakonec nebude kompatibilní se současnými deskami osazenými čipsety i865 a i875P.

Za vše mohou specifikace VRM a FMB, které ve své současné podobě nevyhovují Prescottu. Celá situace vyznívá o to komičtěji, že se začíná proslýchat, že Intel uvede „SOCKET 478-kompatibilní“ Celerony odvozené z Prescottu. Alespoň to vyplývá ze zprávy, která se objevila na X-Bit Labs.

Zmińované Celerony, které tedy budou kompatibilní se všemi deskami založenými na čipsetech i865 a i875P, budou prý na trhu v první polovině příštího roku. Měly by mít 256 kB L2 cache (dvounásobek oproti těm současným) a architekturu jádra odvozenou z Prescottu. Jejich výroba bude probíhat pomocí 90 nm produkčního procesu, CPU se tedy rozhodně nebudou příliš zahřívat. "Prescott-Celerony" jsou však jen malým důvodem k radosti uživatelů, kteří již doufali v budoucí možný upgrade na čistokrevný Prescott. Desky pro tyto high-endové procesory zřejmě budou k dispozici s mírným předstihem před samotným uvedením Prescottu na trh. Informace jsou však stále neoficiální, takže zůstaňte s Hardware.Tiscali.cz, abyste se průběžně dozvěděli více.

zdroj: XbitLabs

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.